SOSYAL MEDYA VE GAZETECİLİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

4 yıl önce
1.383 kez görüntülendi

SOSYAL MEDYA VE GAZETECİLİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Reklam

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu-III Medya Hibe Programı (CSD-III/M) kapsamında Giresun Gazeteciler Derneği (GGD) tarafından yürütülen, ‘Yeni Toplumsal Hareketler Ekseninde Sosyal Medya ve Gazetecilik Semineri düzenlendi.

Düzenlenen seminerde konuşan Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ‘Türk Medyasında Haber Takibi’ adlı projenin Türkiye-AB uyum sürecine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bayram; “‘Medya sahipliğinin monopolleşmesi’ çoğulcu medya sistemini teşvik ve tartışarak ‘kamuya hizmet’ için çalışan tarafsızlık gazetecilik değerine katkıda bulunmak projemizin ana ilkesidir.

Hedef gruplar başta Türkiye olmak üzere AB ülkelerinde ve dünya ülkeleri arasında gazeteci örgütlerinin üyeleri,  gazeteciler,  sivil toplum örgütleri ve kamuoyu olarak nitelendirilmektedir” dedi. Yapılan açılış konuşmanın ardından Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şirin Dilli, “Yeni Toplumsal Hareketler Ekseninde Sosyal Medya ve Gazetecilik”  başlıklı bir sunum yaptı.  Düzenlenen seminere Giresun Üniversitesi öğrencileri, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle basın mensupları katıldı.
s1 (10) s1 (7) s1 (2)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık