TOPLAM 8.8 MİLYON AVRO BURS SAĞLANACAK

4 yıl önce
51.089 kez görüntülendi

TOPLAM 8.8 MİLYON AVRO BURS SAĞLANACAK
Reklam

Avrupa Birliği Bakanlığı Jean Monnet Burs Programı ile Avrupa’da araştırma ve yüksek lisans yapma imkânı sağlıyor

Katılım Öncesi AB Mali Yardımı kapsamında finanse edilen ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından uygulanan Jean Monnet Burs Programının 2015-2016 akademik yılı duyurusu 26 Ocak 2015 tarihinde yayımlandı. Burs programı için başvurular 6 Mart 2015 tarihinde sona erecek.

Jean Monnet Burs Programı ile Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde,

AB alanında uzmanlaşmış kişi sayısının artırılması ve müktesebatın etkin bir biçimde uygulanabilmesi için gerekli idari kapasitenin oluşturulması amaçlanıyor. Bugüne kadar burstan yaklaşık 1800 kişi faydalandı.

Jean Monnet Burs programı ile 2015-2016 akademik yılında 210 kişiye AB üyesi ülkelerde AB müktesebatı ile ilgili konularda yüksek lisans öğrenimi görme ve araştırma programlarına katılma imkanı sunulacak. 2015-2016 akademik yılında 210 bursiyere toplam 8,8 milyon Avro tutarında burs sağlanacak.

Burs kapsamında süresi en az 3, en fazla 12 ay olan akademik çalışmalar destekleniyor.

Programdan kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu çalışanları, üniversitelerin akademik ve idari personeli ile lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri faydalanabiliyor.

Jean Monnet Burs Programına ilişkin detaylı bilgi Avrupa Birliği Bakanlığı (www.ab.gov.tr) ve Jean Monnet Burs Programının (www.jeanmonnet.org.tr) internet adreslerinde yer alıyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık